Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Spindlerowy Młyn / Špindleruv Mlýn / Czeskie Karkonosze.

Kategoria: Polecane miejsca
Spindlerowy Młyn / Špindleruv Mlýn / Czeskie Karkonosze.
 

Większość narciarzy z polski zachodniej zna ten region, ale od paru lat Warszawa i inne regiony centralnej i wschodniej części naszego kraju odkrywają to wyjątkowe miejsce.

Opis tras narciarskich.

W Spindlerowym młynie mamy dwa główne regiony narciarskie na jeden SkiPass. Proponujemy z doświadczenia, aby w jednym dniu nie zmieniać regionów.

1-Niedzwiedź ( Ski Areál Medvědín )
2-Swięty Piotr ( Svatý Petr + Hramovka )
Przejazd pomiędzy regionami odbywa się darmowym busem i trwa ok. 10 minut.

Stolica czeskich gór nie jest dla narciarzy poszukujących niskich cen, karnet dzienny kosztuje ok. 110 zł. Cena w tym regionie idzie w parzę z jakością, jeżeli macie takie możliwości finansowe to warto tu przyjechać.
Trasy są dla każdego narciarza, niezależnie od stopnia zaawansowania w narciarstwie. Mamy tu sporo długich i bezpiecznych tras niebieskich jak i średnich czerwonych, trudnych czarnych na których odbywa się min. puchar świata kobiet w slalomie.
Warto odwiedzić również pobliską stację narciarską ( Herlíkovice ) która jest oddalona około 7 km. od Spindlerowego Młyna. Sezon narciarski w tym regionie zazwyczaj trwa, od końca listopada do początku kwietnia.

Szkoły narciarskie.
Na miejscu jest parę szkół narciarskich czeskich, ale Polska firma dobraintegracja.pl prowadzi szkolenia w tym regionie na swoich wyjazdach lub na zamówienie, polscy instruktorzy dojeżdżają na miejsce po wcześniejszej rezerwacji. Tel. 533 300 564.

Baza noclegowa.
Noclegi są w każdym klimacie i cenie, wszystko zależy w jakie celujecie, od tańszych pensjonatów do droższych hoteli. Firma dobraintegracja.pl posiada umowę z hotelem w którym spędzicie urlop lub całe ferie za ok. 1200 zł.

Park wodny.
Aqwa park w Spindlerowym Młynie znajduje się blisko stacji narciarskich i centrum miasta.

Podsumowanie.
Doskonałe naśnieżanie i mikroklimat daje gwarancje śniegu od sylwestra po pełną wiosnę. Zróżnicowane trasy i dobra infrastruktura narciarska gwarantuje dobre szusowanie dla każdego narciarza. Możliwość skorzystania z polskiej szkoły narciarskiej i wielu udogodnień na miejscu np. park wodny, dyskoteki, restauracje, bary piwne z wyśmienitym czeskim piwem dają gwarancję udanego wyjazdu zimowego. Większość narciarzy twierdzi ze jest to najlepszy region narciarski naszej części Europy.